Sprievodca nákupu na skútrovú prilbu

Nezáleží na tom, či máte v pláne získať iskrivú novú skútrovú prilbu pre svoju rovnako novú žiarivú jazdu alebo vám je už zle a ste unavení zo svojej starej dobrej prilby. Existuje veľká šanca, že vám je ťažké dosiahnuť rozumné rozhodnutie.Existuje veľa možností z hľadiska veľkosti, štýlu, dizajnu, pohodlia, tvaru a ďalších, čo ešte viac skľučuje výber správneho modelu. 

Nižšie uvádzame niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu pri výbere správnej prilby, ktorá vyhovuje vašim potrebám.

Zvážte výrobné materiály 

Pri nákupe skútrových prilieb musíte porovnať rôzne materiály na výrobu. Na výrobu rôznych prilieb sa používajú rôzne materiály. Lacnejšie modely majú vonkajší plášť vyrobený zo vstrekovaných ABS polymérov, ktoré ponúkajú dobrú rovnováhu medzi ochranou a cenou. Interiér je často vyrobený z EPS peny, ktorá má vynikajúce schopnosti absorbovať nárazy a poskytuje spoľahlivú ochranu pred nárazmi. 

Skútrovú prilbu LS2
Skútrovú prilbu LS2 FF320 STREAM EVO LAVA

Na druhej strane prilby s vyšším koncom môžu byť vyrobené z kompozícií zo sklenených vlákien, ktoré môžu pri náraze absorbovať viac energie. Modely s týmto materiálom sú však často drahšie. Uhlíkové vlákno sa zvyčajne vyskytuje v drahšej prilbe na skútre, ale môžete očakávať, že bude ponúkať najvyššiu úroveň ochrany vďaka svojej hmotnosti za predpokladu, že si ich váš rozpočet môže dovoliť. 

Zaistite sa že vám správne sedí na hlave

Najlepšia skútrová prilba je tá, ktorá sa vám dobre hodí. Aj keď by to malo byť zrejmé z rozjazdu, veľa ľudí naozaj nechápe dôležitosť dokonale padnúcej prilby. 

Pri hľadaní prilby pre skútre pre deti je to ešte dôležitejšie, pretože veľkosť sa môže líšiť a chcete získať najvyššiu úroveň ochrany pre mladého jazdca.

Príliš veľká prilba pri jazde skončí poskakovaním na hlave, vytvára veľa hluku a najhoršie že by  vám ani neposkytla toľko potrebnej ochrany, ak dôjde k zrážke.Ak budete mať príliš veľkú prilbu, budete náchylní k vážnemu nebezpečenstvu ak dôjde k nehode, pretože táto prilba môže spadnúť z hlavy. To je posledné, čo by ste chceli počas takýchto scenárov aby sa stalo.

Naopak, priliehavá prilba nie je dobrá, pretože to počas jazdy spôsobí len veľa nepohodlia. Takisto bude takmer nemožné vyraziť na dlhé cesty. Ak je skútrová prilba príliš malá, nebude sedieť správne na vašej hlave, čo vám poskytne menej ako požadovanú ochranu. Dobrá prilba by sa mala cítiť len trochu pevnejšie okolo hlavy, líca a na čele, nikdy však nesmie byť príliš tesná. 

Preto pri nákupe pre skútrovej prilby musíte najprv zmerať hlavu a potom si pred zadaním objednávky skontrolovať grafy konkrétnej veľkosti značky,  ktorú chcete kúpiť. Veľkosť hlavy nemusí nevyhnutne predpovedať jej tvar a preto je vyskúšanie prilby najlepším spôsobom, ako zaručiť, že vám bude dobre sedieť.Ak si objednáte nesprávnu veľkosť, opýtajte sa, či ju môžete vrátiť na výmenu.

Nenechajte si ujsť ani veľmi poučný článok motorový olej.

Články v rovnakej kategórii:

    Nenašli sa žiadne
Back to Top