Automobilové motorové oleje

Automobilové oleje sú dôležité mazadlá. Aj keď je táto skutočnosť pre mužov jasnejšia, niektorí vodiči tomu nevenujú pozornosť. V skutočnosti musíte vymeniť motorový olej na každých 3000 kilometrov. Pamätajte však, že keď dozrete čas na zmenu, ocitnete sa v nepokojoch, pokiaľ ide o správnu voľbu. V tomto článku sa preskúmajú niektoré z najlepších automobilových olejov, ktoré môžete vždy brať do úvahy.

Najlepšie automobilové oleje 

Amsoil

Pri určovaní toho, ako dobrý bude olej za vozidlo, sa často vykonáva test „vychytávania tenkého kyslíka“. Toto sa vykonáva hlavne na testovanie schopnosti odolávať teplu a rozkladu kyslíka. Amsoil je v tomto ohľade perfektnou voľbou.

Motorový olej vymeniť na každých 3000 míľ .
Doplnenie motorového oleja pre auto

Skutočnosť, že vydrží dlhšie, poskytuje konkurenčnú výhodu. Okrem toho si produkt zachováva tekutý stav, aj keď je teplota extrémne nízka až do -58°C. Produkt bol v mnohých testoch, ktoré sa uskutočnili s cieľom určiť správnu značku, najlepším hráčom, ktorý dokonca prekonal značky s obrovským podielom na trhu.

Kráľovská fialová (The Royal Purple)

Najlepšie olejové značky by mali odolávať odparovaniu. Nemusia sa ľahko zahusťovať, aby zaručili vynikajúcu ochranu. V tejto súvislosti spoločnosť Royal Purple kladie dôraz na jej hodnotu ako najlepší motorový olej so schopnosťou zvýšiť výkon automobilu tým, že teraz dosahuje optimálne výkony. Okrem toho výrazne znižuje uvoľňovanie a zlepšuje súčasný stav kovových povrchov. Značka bola testovaná a spĺňa všetky požiadavky regulačných orgánov.

Rôzne značky motorových olejov
Najlepší motorový olej so schopnosťou zvýšiť výkon automobilu

Pennzoil

Pennzoil účinne chráni motor vášho automobilu. Napríklad sa zistilo, že motorový olej Pennzoil udržuje piest auto 40% čistejšej ako je požadovaná úroveň v priemysle.

Klamstvá, ktoré by ste mali rozhodne odmietnuť

Existujú nepodložené tvrdenia, ktorým musíte zabrániť, aby ste ochránili svoj automobil. Na zvyšnú časť tohto článku vás upozorníme. 

Návod – ako vymeniť motorový olej + filtre

Výmena oleja po každých 3 000 míľ je bezvýznamná.  

Výrobcovia tak dlho odporúčali, aby ste olej po prekročení tejto vzdialenosti vymenili. Dôvodom je to, že prekonanie väčšej vzdialenosti nad 3 000 míľ povedie k tvorbe kalu v motore. V dôsledku toho je vozidlo poškodené a zvyšuje sa pravdepodobnosť nehody. Zabráňte pádu do tejto pasce.

Olej musíte vymeniť až potom, čo stmavne

Mnohí ľudia si myslia, že olej po absorpcii nečistôt zčerná, a preto kal bude tvoriť a poškodzovať časti motora. Pamätajte, že funkciou oleja je mazanie a ochrana kovových častí motora. Jeho farba nijako neovplyvňuje jeho fungovanie. Čas na výmenu oleja je určený výrobcami a nie jeho farbou. V skutočnosti neexistuje žiadna korelácia medzi farbou a účinnosťou oleja.

Syntetické motorové oleje môžu spôsobiť únik oleja do motora 

Je pravda, že pôvodne syntetické oleje nevychádzali dobre s motormi automobilov, ale nie je pravda, že spôsobujú úniky. Jediné, čo možno pripísať netesnostiam syntetických olejov, je použitie pri veľmi starých motoroch.

Na záver možno povedať, že v olejovom priemysle existuje veľa značiek olejov. Každý z nich slúži na rovnaké účely ako mazanie a ochrana, ale s rôznymi schopnosťami. V tomto článku sme preskúmali tri najlepšie značky, na ktoré môžete kedykoľvek ísť, a získajte hodnotu svojho dolára.

Prečítajte si tiež článok s názvom Sprievodca nákupu na skútrovú prilbu.

Články v rovnakej kategórii:

Back to Top