Rýchle a ľahké tipy, ako čistiť podlahové rohože do auta

Nič nemôže byť také pohodlné ako mať svoje vlastné auto. Keď máte auto, znamená to, že môžete ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete. Ak však chcete, aby vaše auto vyzeralo stále ako nové, mali by ste vedieť, ako čistiť koberčeky na podlahe.

Gumové a kobercové rohože sa ľahko môžu zašpiniť. Takže keď vaše podlahové rohože vyzerajú, že potrebujú vyčistiť, doprajte im najlepšiu opateru akú potrebujú.

V prvom rade si pri čistení podlahových rohoží musíte pripraviť auto a zhromaždiť potrebné veci na čistenie. Existujú rôzne spôsoby čistenia podlahových rohoží automobilu a to závisí od konkrétneho materiálu, z ktorého je rohož vyrobená.

Ako čistiť kobercové rohože do auta

Úplne prvým krokom pri čistení kobercových rohoží je ich vytiahnutie z vnútra vášho vozidla. Dbajte na to, aby ste odstránili podlahovú rohož a položili ju na rovný povrch.

Pomocou vysávača do auta povysávajte všetok prach a nečistoty z koberca. Uistite sa, že to urobíte dôkladne, pretože sa chcete ubezpečiť, že na podlahovej rohoži nie je žiadny prach, skôr ako ju vyčistíte horúcou vodou. Môžete tiež použiť vysávač na čistenie druhej strany podlahovej rohože.

Ako čistiť kobercové rohože do auta
Kobercové rohože do auta

Keď ste si istí, že na podložke nezostali žiadne zvyšky prachu, mali by ste na ňu nastriekať obyčajný starý ocot alebo čistiaci roztok na koberce. Vlastne stačí koberec vyčistiť iba obyčajným bielym octom. Nemusíte sa trápiť vôňou, pretože po vysušení koberca na slnku kyslá vôňa octu jednoducho zmizne.

Pamätajte, že by ste nemali premočiť rohožku. Postačí jednoduchý postrek. Po nastriekaní čistiaceho roztoku alebo octu na podložku môžete pomocou štetca odstrániť zvyšky škvŕn a soli. Vyvarujte sa príliš drsnému drhnutiu, pretože by to mohlo poškodiť koberec. Tento krok je možné dvakrát opakovať, aby sa zaistilo lepšie čistenie.

Ocot opláchnite, rovnako ako prach, ktorý ste odstránili počas čistenia. Ak máte hadicu na odsávanie prachu z koberca, pripevnite na ňu vysokotlakovú trysku. Nezabudnite opláchnuť každú časť koberca vrátane zadnej časti.

Na záver otraste koberec a nechajte ho vysušiť na slnku. Môžete ho zavesiť aj pomocou špendlíkov.

Ako čistiť rohože do auta vyrobené z gumy

Aj keď sú gumové rohože vyrobené z úplne iných materiálov ako koberec, pri ich čistení sa postupuje rovnako. Existuje však jeden rozdiel, a to namiesto použitia octu alebo čističa musíte použiť aj prostriedok na umývanie riadu alebo prášok na pranie a zmiešať ho s rovnakými časťami vody.

Vyberte z auta gumové rohože a potom z nich odstráňte prach a nečistoty pomocou vysokotlakovej hadice. Ideálne by bolo, keby ste podložku najskôr opláchli, aby sa vaša kefa nedostala do priameho kontaktu s prachom a nečistotami.

Video: Ako rýchlo a ľahko čistiť gumové podlahové rohože

Kefu ponorte do kombinácie vody a mydla a vydrhnite podlahovú rohož. S materiálom vyrobeným z gumy by bolo oveľa lepšie, keby ste drhli o niečo ťažšie, aby ste zaistili odstránenie akýchkoľvek zaschnutých škvŕn. Využite kefu na maximum, aby ste s ňou vydrhli každý roh podložky. Nezabudnite vyčistiť aj druhú stranu.

Ak si myslíte, že ste gumovú rohož už dostatočne vydrhli, môžete ju opláchnuť pomocou vysokotlakovej hadice, aby ste odstránili mydlo a nečistoty. Ak aj napriek tomu zistíte nejaké odolné škvrny, bude možno potrebné ďalšie čistenie.

Ďalším krokom v procese čistenia je nastriekanie octu na vlhké gumové podlahové rohože. Pomôže vám to ďalej zabezpečiť čistotu vašich rohoží. Podobne ako u kobercových rohoží sa nemusíte obávať žiadneho zápachu, ktorý po sebe zanechá, pretože čoskoro zmizne.

Pretože gumové podlahové rohože je ľahké utrieť dosucha, môžete na ich utieranie použiť uterák z mikrovlákna. Môžete ich tiež položiť na slnko, aby rýchlejšie a lepšie zaschli.

Tipy na odstránenie škvŕn z kobercov a gumených podlahových rohoží

Nezáleží na tom, či používate kobercové alebo gumené podlahové rohože (Withcar online), vždy sa vyskytnú prípady, keď sa niektoré škvrny odstraňujú ťažko. Môže to byť preto, že predtým, ako ste ich zmyli, už ubehla dlhá doba.

Auta gumové rohože
Auta gumové rohože pre čistý interiér auta

V takýchto prípadoch najlepšie urobíte, ak si pripravíte zmes octu, mydla a sódy bikarbóny. Jediné, čo potrebujete, je pol šálky tekutého mydla na riad, jedna šálka octu a jedna šálka sódy bikarbóny. Spojte všetky tri dohromady a potom ich vložte do fľaše s rozprašovačom. Nastriekajte zmes na miesta, kde sú ešte škvrny. Pomôže tiež, ak nastriekate okolité oblasti a necháte roztok niekoľko minút postáť. Pomocou utierky alebo štetca utrite škvrnu krúživými pohybmi.

Ak je zmes pre konkrétnu škvrnu stále nedostačujúca, môžete ísť do železiarstva a kúpiť si čistič kobercov. Čističe kobercov majú rôzne prísady, ale môžete sa informovať o druhoch škvŕn, ktoré je možné pomocou produktu odstrániť. Čističe kobercov môžu vďaka svojim špecifickým zložením ľahko odstrániť škvrny.

Ak sú na podlahovej rohožke od auta mastné škvrny, pomôže vám použiť riedidlo na farby. Musíte len naniesť veľmi malé množstvo na čistý uterák a potom jemne zotrieť mastnú škvrnu. Naneste na ňu soľ, aby sa zabezpečilo, že sa olej vstrebá. Môžete ho po niekoľkých hodinách povysávať alebo nechať vyschnúť vonku.

Ak budete vedieť, ako čistiť podlahové rohože, môžete si byť istí, že vaše auto bude vždy vyzerať a voňať ako nové.

Brzdové systémy

Bezpečná jazda s dokonalými brzdami

Brzdové systémy automobilov sú jedným z najdôležitejších prvkov každého motorového vozidla. Slúžia na spomalenie alebo úplné zastavenie vozidla, čím zabezpečujú bezpečnosť vodiča a cestujúcich.

Články v rovnakej kategórii:

Back to Top