Dôležitosť výmeny čelného skla

Dôležitosť výmeny čelného skla

Prečo sú vlastne čelné sklá dôležité? 

Rozbité alebo prasknuté čelné sklo sa vám môže zdať len ako veľmi malá nepríjemnosť. Ak ho však neopravíte včas, môže to mať za následok veľké bezpečnostné riziko. 

Čelné sklo vášho vozidla nie je len ozdobným alebo estetickým prvkom. To, že vás chráni pred lietajúcimi úlomkami a vetrom, je len to najmenej, čo môže urobiť. Čelné sklo tiež poskytuje vášmu vozidlu štrukturálnu integritu.

Poškodené čelné sklo
Poškodené čelné sklo

Jazda s poškodeným čelným sklom môže zvýšiť riziko nehody. Čelné sklá slúžia aj ako nosný trám vášho vozidla, a keď je čelné sklo prasknuté alebo rozbité, môže to spôsobiť, že strecha vášho vozidla bude slabá a krehká.

Ako viete, pri oslabenej streche vozidla je vyššie riziko zrútenia počas nehody. Počas nehody môže čelné sklo tiež znížiť dopad nehody na interiér vášho vozidla, ktorý potom chráni vás a vašich cestujúcich. 

Čelné sklo tiež riadi činnosť airbagov, keď sa vaše vozidlo dostane do kolízie. Ak je čelné sklo poškodené, nedokáže zvládnuť silu nárazu, čo môže viesť k neúspešnému spusteniu airbagu. To môže spôsobiť vážne zranenia alebo v najhoršom prípade aj smrť.

Jazda s prasknutým čelným sklom 

Spoľahlivý odborník na čelné sklo (prečítajte si viac na webových stránkach Silux) dokáže ľahko opraviť mnoho menších prasklín. V prípade nadmerne veľkých odštiepkov alebo prasklín, ktoré už presahujú šírku alebo dĺžku kreditnej karty, je však dôležité čo najskôr zabezpečiť výmenu čelného skla.+

Video: To je dôvod, prečo nejazdíte v aute s prasknutým predným sklom

Štandardné čelné sklá sa skladajú z dvoch kusov číreho skla, ktoré sú v strede prilepené na vinylovú živicu. Táto vinylová živica zaručuje, že sklo zostane počas nárazu alebo zrážky na svojom mieste, a zabraňuje tomu, aby sa všade rozleteli sklenené črepy, čo môže viesť k vážnym zraneniam alebo smrti.

Články v rovnakej kategórii:

Back to Top