Ako dlho vydrží autobatéria?

Pretože moderné batérie boli navrhnuté tak, aby vyčerpali všetky svoje dostupné kapacity predtým, ako zlyhajú, existuje niekoľko znakov, ktoré vás upozornia, že batéria je takmer vybitá. Staršie batérie majú znížený výkon, spôsobujú stmievanie svetlometov, náhle výkyvy výkonu a sťažujú naštartovanie vozidla. Najlepším spôsobom, ako zistiť, či si moderná autobatéria vyžaduje nabitie, je sledovať jej vek a vykonať test batérie. Ak teraz môžete skončiť s vybitou batériou alebo v horšom prípade, už nebudete môcť svoje auto vôbec naštartovať.

Čo sa stane, ak sa batéria v automobile vybije?

Dobrá správa je, že oprava vybitej autobatérie je v porovnaní so zvyškom bežných problémov s autom dosť ekonomický a priamy proces. Existuje niekoľko riešení, niektoré dokonca zadarmo, ktoré vám môžu pomôcť nabiť autobatériu a znova ju používať. 

Autobatéria Xtra
Autobatéria Xtra

U automobilov s manuálnou prevodovkou stačí naštartovanie vozidla zatlačiť, zaradiť druhý prevodový stupeň a po dosiahnutí dostatočnej rýchlosti uvoľniť spojku. Vezmite na vedomie, že na jeho vyriešenie budete pravdepodobne potrebovať určitú pomoc. Na druhej strane, druhé auto a kvalitnú sadu štartovacích káblov nasmerujú dostatok energie na vašu batériu tak, že roztočí štartovací motor. Môžete tiež použiť štartovacie balíčky, ktoré dosiahnu podobný výsledok bez potreby druhého automobilu. 

Je tiež jednoduchšie vymeniť autobatériu, ktoré si môžete kúpiť v internetovom obchode Silux, ako sa zdá. Ak budete mať k dispozícii iba niekoľko základných nástrojov a málo vedomostí, výmena bude trvať len pár minút. 

Najlepšie spôsoby, ako predĺžiť životnosť autobatérie

Ak si myslíte, že autobatériu vymieňate príliš často, môžete predĺžiť jej životnosť pomocou niekoľkých vecí. Pretože väčšina faktorov závisí od vášho vlastného štýlu jazdy, niekoľko zmien vám pomôže vyťažiť z ďalšej investície do autobatérie maximum. 

https://www.youtube.com/watch?v=FXHpEnLOzaE
Video: Ako naformovať autobatériu? Funguje Desulfátor autobatérií? Prvá časť.

Články v rovnakej kategórii:

Back to Top