Oceľové kolesá vs. Zliatinové kolesá

Oceľ je uprednostňovaným typom kovu pre väčšinu automobilových súčiastok, pretože je to lacný material, nehovoriac o tom, že je s nej tiež ľahké vyrobiť rôzne tvary. To je dôvod, prečo sa oceľ vždy používala pre kolesá. Stále však rastie počet áut, ktoré sú vybavené zliatinovými kolesami, ktoré sú v porovnaní s oceľou ľahšie a pevnejšie. Zliatinové kolesá tiež robia zázraky, pokiaľ ide o zlepšenie celkového vzhľadu automobilu.

Výhody zliatinových kolies

Ako už názov napovedá, zliatinové kolesá sú vyrobené zo zliatiny ľahkých kovov, najmä z horčíka, niklu, hliníka alebo z kombinácie uvedených kovov. Zliatinové kolesá ponúkajú výhodu z hľadiska výkonu v porovnaní s kolesami vyrobenými z ocele, pretože zvyčajne sú o niekoľko libier ľahšie pre každé koleso.

Použite sedem na výmenu bicyklov zdvihák automobilu.

Oceľové kolesá

Menšia hmotnosť bude mať za následok rýchlejšie zastavenie a rýchlejšie zrýchlenie. Menšia hmotnosť bude tiež znamenať menšie namáhanie zložiek suspenzie. Za extrémnych jazdných podmienok môžu tieto zliatinové kolesá rýchlejšie rozptýliť teplo z brzdových komponentov v porovnaní s oceľovými náprotivkami.

Pokračujte v čítaní celého článku o Oceľové kolesá.

Články v rovnakej kategórii:

Back to Top